Jaki jest mój kwiat narodzin i co mówi o mnie?

visibility184 Wyświetleń person Utworzony przez: Różany Zakątek list Kategorie: Okazje

Większość ludzi zna swój znak zodiaku, czy szczęśliwy minerał i co to sygnalizuje o ich osobowości, czy zgadzają się z nimi, czy nie! Ale, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z koncepcji kwiatów narodzin, a tym bardziej co to oznacza. Czy znasz swój? Każdy miesiąc ma co najmniej jeden kwiat naprawdę wyjątkowy tylko dla niego, który zawiera swoje własne specjalne znaczenie i sugeruje cechy osobowości osób urodzonych w tym miesiącu. Ważne jest nie tylko poznanie własnego kwiatu narodzin, ale także poznanie tych kwiatów dla przyjaciół i rodziny, ponieważ bukiet kwiatów narodzin jest idealnym prezentem na urodziny. Czytaj dalej i dowiedz się o kwiatach narodzin każdego miesiąca i ich znaczeniu.

Styczeń - goździk i przebiśnieg

Styczeń to pierwszy miesiąc roku, oznaczający nowe początki i świeże starty. Niezależnie od tego, czy szukasz idealnego prezentu noworocznego, czy znasz kogoś, kto ma urodziny w styczniu, znajdziemy kilka pomysłów dla Ciebie.

Goździki

goździki

Goździki występują w różnych rozmiarach i kolorach, od odcieni różu i brzoskwini, po pomarańcz, zieleń, a nawet fiolet. Goździki są nie tylko pięknym kwiatem, ale mają też ciekawą historię. Tradycyjnie uważano, że pierwszy goździk zakwitł dzięki łzom Marii, która płakała za Jezusem niosąc jego krzyż. Od tego czasu uważa się, że różowe goździki symbolizują niezłomną miłość matki.

Znaczenie goździków jest równie ciekawe jak ich historia, ponieważ każdy kolor goździka ma inne znaczenie. Podczas gdy biały goździk symbolizuje niewinność, żółty goździk uważa się za symbol odrzucenia. Sumując goździki symbolizują lojalność i oddanie.

Przeczytaj także: najpopularniejsze kwiaty na wiosnę

Przebiśniegi

przebiśniegi

Przebiśnieg jest drugim styczniowym kwiatem narodzin. Swoją nazwę zawdzięcza wyglądowi, przedstawiającemu płatek śniegu z małą białą główką. Podobnie jak goździk, przebiśnieg ma również ciekawą historię. W Polsce reprezentują one nadzieję i czystość, ze względu na biały kolor płatków i fakt, że kwitną w środku mroźnej zimy.

Przebiśniegi znane są z tego, że reprezentują niewinność i nadzieję. Niewinność ze względu na swoje białe płatki i nadzieję, ponieważ kwitnie w środku zimy i jest jednym z pierwszych kwiatów, które wyrastają na wiosnę.

Co mówią styczniowe kwiaty o dzieciach urodzonych w styczniu?

Goździki sugerują, że styczniowe dzieci są lojalne i czułe - jaki jest lepszy sposób na odwzajemnienie uczuć niż świeży bukiet wspaniałych kwiatów? Przebiśniegi sugerują, że dzieci urodzone w styczniu są optymistyczne, pełne nadziei i życzliwe. Podarowując przebiśnieg dziecku urodzonemu w styczniu, nie tylko okazujesz uznanie dla jego ciepłej osobowości, ale także życzysz mu nadziei na przyszłość.

Luty - fiołek i pierwiosnek

Luty to miesiąc najbardziej znany z Walentynek, a co za tym idzie, kwiaty są na głowie wszystkich... Jeśli chcesz dostać coś innego niż klasyczną czerwoną różę i nie jesteś pewien, jakie kwiaty kupić ukochanej osobie, mamy coś dla Ciebie. Zainspiruj się kwiatami dzieci urodzonych w lutym.

Fiołki

fiołki

Fiołki są fizycznie przedstawicielem miłości, z ich liśćmi w kształcie serca i małymi kwiatami, które występują w szerokiej gamie kolorów.

Fiołki były po raz pierwszy uprawiane przez starożytnych Greków w celach leczniczych, a z podobnych powodów uwielbiali je również Persowie. Stosowano je w celu stłumienia bólu głowy i uspokojenia gniewu. Starożytni Grecy używali fiołków w eliksirach miłosnych ze względu na ich liście w kształcie serca - z tego powodu fiołki są znane jako romantyczny kwiat. Nie tylko symbolizują romans i wierność, ale także duchową mądrość.

Może Ciebie interesować: historia Walentynek

Pierwiosnek

pierwiosnek

Pierwiosnek jest jednym z pierwszych kwiatów kwitnących wiosną, został też po raz pierwszy wyhodowany w Europie. Podobnie jak fiołek, pierwiosnki mają romantyczny wygląd, ściśle odpowiadający różom. Rosną również w wielu różnych kolorach, w tym białym, żółtym, niebieskim i czerwonym.

W epoce wiktoriańskiej pierwiosnek był postrzegany jako symbol miłości, co czyni go kolejnym idealnym kwiatem na Walentynki. Nawet Szekspir pisał o pierwiosnku jako symbolu miłości.

Co kwiaty urodzonych w lutych mówią o nas?

Fiołek sugeruje, że ci w lutym są skromni i niewinni i mają dobre morale. Pierwiosnek sugeruje, że osoby urodzone w lutym są czułe i kochające, a także są dobrymi przyjaciółmi. Łącząc te cechy można śmiało powiedzieć, że osoby urodzone w lutym są całkiem dobrymi ludźmi i zasługują na kwiaty!

Marzec - żonkil i narcyz

Marzec jest oficjalnym nadejściem wiosny i dlatego jest miesiącem szczęścia i nadziei, w którym witamy nadejście cieplejszych dni i machamy na pożegnanie zimnym ciemnościom zimy. Jaki jest lepszy sposób na świętowanie nadejścia słońca niż jasne i kolorowe kwiaty marca?

Żonkile

żonkile

Żonkile najczęściej rosną w kolorze żółtym, ale można je również znaleźć w odcieniach pomarańczu, a nawet bieli. Są one rozkosznie jasne i żywe i stały się symbolem nadejścia wiosny. Żonkile są powszechnie uprawiane w ogrodach, a także są popularnym wyborem dla aranżacji kwiatowych.

Z biegiem lat żonkile stały się znane z tego, że reprezentują świeży początek i nowe życie. Symbolizują również przebaczenie i autorefleksję. Motyw autorefleksji wywodzi się z greckiego mitu o Narcyzie, który utonął w jeziorze po tym, jak zakochał się we własnym odbiciu - żonkil w rzeczywistości należy do rodzaju "Narcyz".

Sprawdź także: jak dbać o kwiaty cięte?

Narcyz

narcyzy

Narcyzy to kolejne kwiaty narodzin miesiąca marca, również należące do rodzaju "Narcissus". Narcyzy również powszechnie kwitną w odcieniach żółci i są tak bardzo podobne do żonkili, że często myli się je z żonkilami. Narcyzy mają najsłodszy zapach spośród wszystkich kwiatów z rodzaju Narcissus, co czyni je bardzo popularnym kwiatem.

Narcyz pochodzi z Portugalii i Hiszpanii, a jego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa "jonquillo". Podobnie jak żonkile, narcyzy były również podziwiane w dziełach literackich, a najbardziej Tennessee Williams w swojej sztuce "The Glass Menagerie". Narcyzy symbolizują przyjaźń, szczęście i nowe początki.

Co mówią kwiaty urodzonych w marcu?

Zarówno żonkil jak i narcyzy sugerują, że marcowe dzieci są szczęśliwe, wyrozumiałe i pozytywne. Ponieważ marcowe dzieci dodają pozytywności do życia tych, którzy je otaczają, uważamy, że sprawiedliwe jest odwzajemnienie tej pozytywnej energii poprzez podarowanie marcowym dzieciom pięknego bukietu kwiatów.

Kwiecień - stokrotka i groszek pachnący

Kwiecień to środek wiosny - miesiąc, w którym oficjalnie żegnamy się z chłodem zimy i czekamy na ciepło maja. Skoro wiosna jest już w pełni, to sensowne jest, aby również w Twoich ogrodach zagościła!

Stokrotki

stokrotki

Słowo "stokrotka" pochodzi od starego angielskiego zwrotu "day's eye". Jest to trafne określenie, ponieważ płatki stokrotki otwierają się w ciągu dnia i zamykają w nocy. Środek główki stokrotki znany jest również jako oko, a pyłek przypomina słońce. Stokrotki są znane z tego, że odzwierciedlają niewinność, prawdziwą miłość i czystość. Różne kultury mają różne znaczenia stokrotek. Na przykład mit celtycki mówi, że kiedy dziecko umarło, bogowie pokryli jego grób stokrotkami, aby pocieszyć opłakujących je rodziców. Mitologia norweska również łączyła stokrotki z dziećmi, wierząc, że stokrotka symbolizuje macierzyństwo i poród. Z tego powodu kwiat ten stał się popularnym prezentem na Dzień Matki.

Groszek pachnący

groszek pachnący

Groszek pachnący jest spokrewniony z fasolą i roślinami strączkowymi. Nie tylko są przepięknym kwiatem, ale mają właściwości lecznicze. Kwiat ma niesamowicie słodki zapach, co dodaje im popularności. Występują w wielu kolorach, co oznacza, że są idealnym prezentem dla każdego.

Słodki groszek jest tradycyjnie prezentem ślubnym, według kultury francuskiej i uważa się, że przynosi szczęście żonie w dniu jej ślubu. Ze względu na piękny zapach tego kwiatu, był on kiedyś noszony w kieszeniach garniturów jako naturalne perfumy. Ogólnie rzecz biorąc, słodki groszek reprezentuje uczucia życzliwości i wdzięczności.

Co mówią kwietniowe kwiaty o ludziach urodzonych w kwietniu?

Z symboliki stokrotek i słodkiego groszku możemy wywnioskować, że osoby urodzone w kwietniu są niewinnymi, czystymi i miłymi duszami, dodającymi słodyczy życiu tych, którzy są wokół nich. W związku z tym uważamy, że sprawiedliwie jest odwdzięczyć się kwietniowym maluchom żywym bukietem kolorowych stokrotek i pachnącego groszku.

Maj - konwalie i głóg

Maj to najcieplejszy miesiąc wiosny i pora roku, w której ogrody ludzi wypełniają się kolorowymi, świeżymi kwiatami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o kwiatach narodzin maja - konwalii i głogu!

Konwalie

konwalie

Konwalia to mały kwiat, którego główki opadają w dół i odwzorowują kształt małych dzwonków. Konwalie często kwitną w kolorze białym, ale można je również znaleźć w odcieniach różu i fioletu. Tradycyjnie uważa się, że konwalia odzwierciedla macierzyństwo, czystość i słodycz. Stare chrześcijańskie przekonanie głosi, że kwiat ten po raz pierwszy zakwitł z łez Ewy po opuszczeniu przez nią rajskiego ogrodu. Innym związkiem konwalii z macierzyństwem jest to, że niektórzy wierzyli, iż łzy Marii zapewniły wzrost tego kwiatu. Z tego powodu konwalia reprezentuje macierzyństwo i ochronę, co czyni ją wspaniałym prezentem wdzięczności dla matek.

Może Ciebie interesować: co podarować razem z kwiatami?

Głóg

głóg

Głóg należy do rodziny różowatych i jest małym kwiatem, który kwitnie w odcieniach różu lub bieli. Ze względu na to, że kwiaty te są tak delikatne i małe, często wykorzystuje się je jako wypełniacze w bukietach. Uważa się, że głóg symbolizuje nadzieję. Uważa się również, że mają nadprzyrodzone skojarzenia i są powiązane z wróżkami, a Serbowie wierzyli kiedyś, że paliki wykonane z głogu mają zdolność zabijania wampirów.

Co mówią majowe kwiaty o urodzonych w maju?

Majowe kwiaty narodzin są delikatne i słodkie, sugerując, że osoby urodzone w maju też takie są!

Przeczytaj także: wpływ kwiatów na nasze samopoczucie

Czerwiec - róża i wiciokrzew

Czerwiec to pierwszy miesiąc lata, w którym dzieci w szkołach odliczają dni do wakacji, a ci, którzy mają szczęście, cieszą się na zagraniczne wycieczki. Czerwiec szczyci się jednym z najpopularniejszych kwiatów wszech czasów - różą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat róży i drugiego kwiatu narodzin czerwca (wiciokrzewu).

Róże

róże

Róże są prawdopodobnie najpopularniejszymi kwiatami wszech czasów i są tradycyjnie uważane za kwiat romansu. Jednak róże są doskonałym wyborem kwiatów na prawie każdą okazję, są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, jest róża dla każdego. Znaczenie róż jest różne w zależności od ich koloru, ale ogólnie wiadomo, że reprezentują one miłość, piękno i oddanie. Można sądzić, że temat poświęcenia wywodzi się ze starożytnego Egiptu, gdzie starożytni Egipcjanie ofiarowywali róże bogom jako symbol poświęcenia. Róże są związane z miłością od czasów starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu, gdzie były używane jako znak romansu.

Wiciokrzew

wiciokrzew

Wiciokrzew ma cztery płatki i rośnie w skupiskach. Kwiat ten kwitnie w różnych kolorach, od żółtego, poprzez różowy, fioletowy, biały, a nawet czerwony. Kwiat ten zawdzięcza swoją nazwę łatwości, z jaką nektar można wyssać z kwiatów, a nazwa "Wiciokrzew" wywodzi się ze staroangielskiego słowa "honeysouke", które tłumaczy się jako "ssać miód".

Tradycyjnie uważano, że wiciokrzew symbolizuje szczęście i nową miłość, a także (nieco sprzecznie) nostalgię za starym ogniem. Powszechnie uważa się, że wiciokrzewy mają ogólnie pozytywne znaczenie i potrafią przywrócić szczęście i pozytywność w życiu tych, którzy je otrzymują.

Co mówią kwiaty o urodzonych w czerwcu?

Kwiaty urodzinowe dla ludzi urodzonych w czerwcu sugerują, że osoby te są miłośnikami romansów oraz są życzliwe i czułe. Okaż więc swoje przywiązanie do wyjątkowego czerwcowego dziecka prezentem w postaci czerwcowych kwiatów narodzin.

Lipiec - ostróżka i lilia wodna

Lipcowe kwiaty narodzin to ostróżka i lilia wodna - czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co czyni je tak wyjątkowymi.

Ostróżka

ostróżka

Kwiaty ostróżki kwitną w szerokiej gamie odcieni, w tym indygo, purpury i różu. Są klasycznie brytyjskim kwiatem i można je znaleźć w wielu lasach w Wielkiej Brytanii. Nazwa pochodzi od starożytnych Greków, którzy uważali, że pąk kwiatu przypomina nos delfina! Występują w różnych rozmiarach, dorastając do sześciu stóp, a ostróżki mają pozytywne i serdeczne znaczenie. Uważa się, że ostróżki symbolizują pozytywność i wdzięk.

Lilia wodna

lilia wodna

Może to być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę ich nazwę, ale lilie wodne nie są w rzeczywistości rodzajem lilii. Rosną one w odcieniach bieli, a także w innych kolorach, kwitnąc w ciągu dnia i w nocy. Znaczenie lilii wodnych zależy od ich koloru. Te rosnące w odcieniach bieli symbolizują czystość i niewinność. Natomiast różowe lilie symbolizują uczucia przyjaźni i radości. Natomiast czerwone lilie odzwierciedlają namiętność i romantyzm. Te wspaniałe kwiaty wywodzą swoje znaczenie z tradycji hinduskich i buddyjskich i są powszechnie cenione jako symbol płodności, czystości i niewinności.

Przeczytaj także: pomysły gotowych życzeń, na bileciku do kwiatów

Co mówią o Tobie kwiaty jeśli urodziłeś się w lipcu?

Kwiaty urodzonych w lipcu sugerują, że lipcowe dzieci są zrównoważonymi i pozytywnymi ludźmi - zdecydowanie zasługują na bukiet przepięknych kwiatów urodzeniowych!

Sierpień - mieczyk i mak

Sierpniowe dzieci nie tylko mają urodziny w najgorętszym miesiącu lata, ale mają też szczęście mieć piękne mieczyki i maki jako swoje kwiaty narodzin!

Mieczyki

gladiola suwałki

Mieczyki rosną w skupiskach po jednej stronie łodygi. Kwitną w pięknych kolorach, takich jak zielony, lawendowy, różowy, fioletowy, różowy, biały i żółty. Mogą dorastać do pięciu stóp wysokości. Każdy kolor ma swoje własne znaczenie, z czerwonym reprezentującym pasję i romans, różowym odzwierciedlającym współczucie i białym reprezentującym niewinność. Najczęściej jednak uważa się, że mieczyki symbolizują honor i siłę, ponieważ ich nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "gladiolus", które wywodzi się od "gladius", co oznacza "miecz".

Mak

mak

Maki rozpowszechnione są na całym świecie i są powszechnie cenione. Sok z opium był wykorzystywany do celów farmaceutycznych, ale mak jest najczęściej używany dla jego nasion, które są cenione przy gotowaniu i wypiekach.

Co mówią kwiaty urodzonych w sierpniu?

Mieczyki odzwierciedlają siłę i honor, można powiedzieć, że dzieci urodzone w sierpniu mają silne charaktery i są naturalnie urodzonymi przywódcami. Natomiast maki symbolizują łagodniejszą stronę sierpniowych niemowląt, reprezentując opiekuńczą naturę osób urodzonych w sierpniu.

Wrzesień - aster i powój

Wrzesień oznacza oficjalny koniec lata i początek jesieni. Dlaczego nie uczcić nadejścia jesieni świeżym bukietem wrześniowych kwiatów narodzinowych?

Astry

astry

Astry wywodzą swoją nazwę od starożytnego greckiego słowa oznaczającego "gwiazdę", co jest trafne, biorąc pod uwagę, że kształt kwiatu reprezentuje gwiazdę. Kwiaty te kwitną w różnych odcieniach, w tym fioletowym, niebieskim i białym. Uważa się, że symbolizują one potężną miłość.

Przeczytaj także: Aster pochodzenie, symbolika i znaczenie

Powój

powój kwiaty

Kwiaty powoju wywodzą swoją nazwę od sposobu, w jaki kwiat otwiera się każdego dnia o wschodzie słońca. Kwiaty zamykają się ponownie pod koniec dnia i proces ten powtarza się każdego dnia. Kwiat ten kwitnie w podobnych odcieniach jak aster, w kolorze różowym, fioletowym i białym.

Ceniono je za ich właściwości duchowe, ale powszechnie symbolizują miłość i przywiązanie. Wiktorianie uważali, że powój symbolizuje również pokorę.

Co mówią kwiaty na ludzi urodzonych we wrześniu?

Kwiaty września sugerują, że osoby urodzone we wrześniu są silne, kochające i życzliwe, więc koniecznie zasygnalizuj swoje uznanie dla nich pięknym bukietem świeżych kwiatów.

Październik - kosmos i nagietek

W środku ciemnej, zimnej, jesieni nie możemy wymyślić lepszej pory roku na kwiaty, zwłaszcza październikowe kwiaty narodzin.

Kosmosy

kosmosy

Kosmosy można znaleźć w wielu ogrodach o tej porze roku, kwitną w kolorze żółtym, pomarańczowym, różowym, fioletowym i białym. Ich nazwa pochodzi od greckiego słowa "kosmos", oznaczającego harmonię i porządek. Rzeczywiście, kwiat ten promieniuje harmonią w swoich symetrycznych kwiatach. Stosowano go w medycynie do leczenia malarii, a także tłoczono z niego olejek ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Bardziej zabawne i lekkie zastosowanie tego kwiatu to barwnik do farbowania ubrań.

Nagietek

nagietek

Nagietek kwitnie w kolorach pomarańczowym i żółtym, które oddają odcienie jesieni. Podczas gdy nagietki tradycyjnie reprezentowały rozpacz i smutek, dziś nagietek symbolizuje optymizm i dobrobyt.

Co mówią o Tobie kwiaty, jeśli urodziłeś się w październiku?

Październikowe kwiaty sugerują, że osoby urodzone w październiku są optymistyczne i pozytywne oraz mają promienne osobowości!

Listopad - chryzantema

Listopad to miesiąc oczekiwania i ekscytacji, który nadchodzi tuż przed grudniem, gdzie wszyscy z niecierpliwością oczekują obchodów Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W miesiącu, który nie może się doczekać kolejnych świąt, ważne jest, abyśmy sprawili, że listopadowe dzieci poczują się wyjątkowo, a jaki jest na to lepszy sposób niż wspaniały bukiet chryzantem?

Przeczytaj także: jak wyczyścić pomnik na cmentarzu?

Chryzantemy

chryzantemy

Chryzantema to żywy, jasny kwiat, rosnący w odcieniach różu, pomarańczu, żółci i czerwieni. Jej nazwa pochodzi od greckich słów "chrysos", co oznacza złoto, i "anthemon", co oznacza kwiat. Kwitną w różnych rozmiarach i symbolizują hojność, przyjaźń i wesołość. Uważa się również, że wniesienie do domu bukietu tych kwiatów przyniesie szczęście i powodzenie. Podczas gdy pozostałe jedenaście miesięcy w roku może pochwalić się po dwa kwiaty narodzin, listopad ma tylko jeden.

Co mówią o Tobie kwiaty, jeśli urodziłeś się w listopadzie?

Chryzantemy reprezentują przyjaźń i szczęście, sugerują, że listopadowe niemowlęta są przyjazne i wesołe. Uważa się również, że odzwierciedlają one szczodrą naturę dzieci urodzonych w listopadzie. Ponieważ osoby te są tak szczodrymi, wspaniałymi przyjaciółmi, wydają się zasługiwać na pewne uznanie w postaci ich kwiatu urodzenia!

Grudzień - ostrokrzew i narcyz

Grudzień to najbardziej magiczna pora roku, naznaczona iskrzącymi się świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Ponieważ jest to miesiąc obdarowywania i świętowania, kwiaty są szczególnie ważne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o grudniowych kwiatach narodzin.

Ostrokrzew

ostrokrzew

Sadzonki ostrokrzewu stały się symbolem Świąt Bożego Narodzenia i od dziesięcioleci są wykorzystywane jako sezonowa dekoracja. Tradycyjnie były one postrzegane jako forma ochrony przed złymi duchami, a także jako symbol płodności! Dziś symbolizują szczęście i pomyślność.

Narcyzy

narcyzy

Narcyz to piękny biały kwiat, symbolizujący czystość i prostotę. Są one nie tylko oszałamiające pod względem fizycznym, ale również niesamowicie pachną. Ze względu na ich konotacje prostoty i czystości, uważa się, że obdarowanie kogoś kwiatami narcyza sugeruje, że chcesz, aby twoja ukochana osoba pozostała dokładnie taka, jaka jest i nigdy się nie zmieniła.

Co mówią kwiaty o urodzonych w grudniu?

Grudniowe kwiaty sugerują, że osoby urodzone w grudniu to osoby życzliwe, szczęśliwe, opiekuńcze i pozytywne.

Skocz do:

źródło

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień