25 sekretów, których nie zdradzają kwiaciarnie

visibility20 Wyświetleń comment0 Komentarze person Utworzony przez: Różany Zakątek list Kategorie: Ciekawostki o kwiatach

Każdy ma swoje sekrety, nawet floryści w kwiaciarni. W dzisiejszym artykule podpowiemy jakie 26 sekretów skrywają floryści, o których mogliście nie wiedzieć. Oczywiście to średnia, a więc nie zawsze i nie wszędzie tak jest.

Większość kwiaciarni uzupełnia zapasy kwiatów w poniedziałek rano.

To jest czas na złożenie zamówienia. Piątki i soboty (w Różany Zakątek Kwiaciarnia Suwałki również niedziele) to dobre dni, aby zapytać, co ciekawego przyjedzie w kolejnej dostawie, a także złożyć swoje specjalne zamówienie.

Tak, twoje kwiaty pięknie wyglądają w oknie

Ale ciepło bezpośredniego światła słonecznego zabije je w ciągu dnia lub dwóch. Jeśli chcesz, aby Twoje kwiaty były dłużej niż tylko kilka dni, oto kilka sprytnych sposobów na zachowanie bukietu.

Zapytaj o rabat

Dajemy je seniorom, grupom zawodowym i klientom, których lubimy. Dodatkowo w naszej kwiaciarni internetowej mamy specjalną stronę, gdzie na bieżąco można sprawdzić aktualne rabaty. Właśnie tak nasi klienci kupują kwiaty w Suwałkach tanio.

Jak sprawić, by kwiaty były trwałe?

Przycinaj łodygi pod kątem i zmieniaj wodę przynajmniej co drugi dzień. I używaj podanego przez nas środka do konserwacji kwiatów, a nie miedzianych groszy.

Skończyła się odżywka?

Spróbuj tego: jedna czwarta 7Up, trzy czwarte wody i dwie lub trzy krople wybielacza.

Nie zapomnij o umyciu wazonu płynem do naczyń przy zmianie wody.

W przeciwnym razie bakterie trzymające się boków zanieczyszczą Twoją nową wodę.

Jak świeża jest twoja róża?

Przyjrzyj się dokładnie dolnej części kwiatu i zobacz, ile zewnętrznych płatków zostało usuniętych. Im więcej zerwanych płatków widzisz, tym jest ona starsza.

Twój nos nie ma problemu

Wiele kwiatów nie ma dziś zbyt wiele zapachu, ponieważ hodowcy stawiają na długie łodygi i długą trwałość kwiatów w wazonie.

Nie wybraliśmy lutego

Gdyby to od nas zależało, Walentynki wypadałyby latem, kiedy rzeczywiście jest sezon na róże. Oczywiście zawsze można pójść w mniej tradycyjną aranżację i wybrać kwiaty mieszane, z pewnością nasz portfel nie odczuje takiego stresu jak właśnie róże w Walentynki.

Co robimy z zwróconym, wypożyczonym przez nas wazonem?

Większość z nas chętnie odda je do recyklingu, jeśli je zwrócisz, lub jeśli dalej nadają się do użytku, wykorzystamy je ponownie.

Tańsze róże walentynkowe można kupić na stacji benzynowej lub w supermarkecie

Ale następnego dnia mogą opadać lub tracić płatki. Prawdopodobnie zostały ścięte tygodnie temu i umieszczone w chłodni.

Owoce to wróg kwiatów

Emitują etylen, więc nawet w osobnej misce w odległości kilkunastu centymetrów jest pewnym zabójcą kwiatów.

Skorzystaj z lokalnej kwiaciarni

Jeśli chcesz mieć więcej kwiatów w bukiecie za swoje pieniądze, znajdź kwiaciarnię w mieście odbiorcy i zadzwoń do niej bezpośrednio. Ale to jest trudniejsze niż myślisz: niektóre kwiaciarnie wyskakujące w pierwszych pozycjach reklamują się jako lokalne, co jest lekkim oszustwem. Kupują nawet lokalne numery telefonów. Dlatego upewnij się, że szukasz fizycznego adresu w mieście.

Darmowe odżywki

Nasi stali klienci proszą o ich garść. Większość z nas chętnie da Ci dodatki, które zwiększą żywotność kwiatów.

Nie używaj nożyczek, które mogą zmiażdżyć łodygę.

Zamiast tego użyj ostrego, nie ząbkowanego noża, aby wyciąć 2-3 cm z dolnej części łodyg, pod kątem. W tym czasie odetnij liście poniżej linii wody. Są one źródłem bakterii.

Szukasz sposobu, aby urozmaicić swoje czerwone róże?

Spróbuj sparować je z fioletowym zatrwianem lub wrzosem. Albo zapytaj nas: „Co można włożyć, co naprawdę wyróżni moje róże?”. Nie przegap tych sztuczek, aby tanie kwiaty wyglądały na drogie.

Wierzcie lub nie, ale wesela nie są aż tak opłacalne

Wynika to przede wszystkim z kosztów pracy. Ale stawiamy na Waszą lojalność. Jeśli raz zrobimy dla Was wesele i zrobimy je dobrze, jesteście klientami na całe życie.

Dziękujemy że wspieracie lokalne kwiaciarnie, w dobie wysokiej inflacji

Naprawdę rozumiemy, dlaczego na swój ślub tańsze bukiety kwiatów sezonowych. I dlaczego co tydzień wysyłasz swojej żonie mieszany bukiet zamiast 50 róż. To część powodu, dla którego nasz biznes spadł o 8 lub 9 procent.

Co jest modne, a co nie?

Tropikalne kwiaty w geometrycznym wazonie bez dużej ilości zieleni, kopcowe aranżacje tylko jednego rodzaju kwiatów oraz drzewiaste gałęzie z owocami lub jagodami.

A może by tak pomyśleć poza schematami?

Mnóstwo kobiet pokochałoby na Walentynki wazon wypełniony czerwonymi tulipanami jeszcze w cebulce, lub pięknymi kwiatami mieszanymi, przecież nie każdy musi lubić róże, a Walentynki są przereklamowane z różami!

Pudełko zwiędłych kwiatów na 40 urodziny przyjaciółki?

Ha! To zabawne. Ale będziesz musiał poszukać gdzie indziej. Chodź chętnie dołączylibyśmy się do żartu 

Lubisz zimne kąpiele?

Kwiaty także nie.

Wybierz swoje suknie dla druhen zanim przyjdziesz do nas.

Siedzimy rozmawiamy o kwiatach, pięknie? No nie bardzo bo przed ślubem każdy wygląda inaczej i wszystko trzeba powtórzyć, aby aranżacje kwiatowe na ślub były odpowiednie.

Jeśli kupujesz swoje kwiaty ślubne w supermarkecie

Nie proś nas, żebyśmy je dla ciebie zaprojektowali. Kupujesz tam swoje steki, a potem przynosisz je do firmy cateringowej, żeby je przygotować?

Kwiaty same się nie podleją

To uczucie, dzwonisz do kwiaciarni aby zareklamować kwiaty, ponieważ zwiędły po zaledwie trzech dniach, a wiemy że prawdopodobnie nawet nie wlałeś wody do wazonu 

Zostaw komentarz

Wszystkie komentarze wymagają zatwierdzenia, zanim zostaną opublikowane
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień