17 marca dzień świętego Patryka - celebruj razem z kwiaciarnią Różany Zakątek w Suwałakch

visibility57 Wyświetleń person Utworzony przez: Różany Zakątek Kwiaciarnia Suwałki list Kategorie: Okazje

Witajcie w kwiaciarni Różany Zakątek w Suwałkach - miejscu, gdzie celebrujemy Dzień Świętego Patryka z pasją i kreatywnością. 17 marca to ważna data dla Irlandii i wielu ludzi na całym świecie, którzy z radością przyłączają się do obchodów tego kolorowego święta. W naszej kwiaciarni przygotowaliśmy piękne bukiety i dekoracje, które pomogą Wam w pełni wykorzystać potencjał tego wyjątkowego dnia. Czytaj dalej, aby poznać więcej szczegółów o tym, jak możemy pomóc Wam w celebracji Dnia Świętego Patryka w niezapomniany sposób.

17 marca to dzień, który kojarzy się z kolorowymi paradami, koniczynami i zielonymi dekoracjami. W kwiaciarni Różany Zakątek w Suwałkach, nie mogliśmy przepuścić takiej okazji na oferowanie naszych usług przy tworzeniu pięknych i unikalnych bukietów, które są idealne na Dzień Świętego Patryka. Nasze bukiety łączą w sobie kwiaty w kolorach zieleni, białych i innych, które idealnie wpasowują się w atmosferę tego wyjątkowego dnia. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz dekoracje dla swojego domu, biura, czy wysyłasz kwiaty jako prezent, w Różanym Zakątku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uczcić ten radosny dzień w najlepszy sposób.

17 marca dzień świętego Patryka Fakty i kwiaty

17 marca dzień św. patryka

Czy wiedziałeś, że św. Patryk był brytyjskim misjonarzem, który przyniósł chrześcijaństwo do Irlandii? Jest uznawany za patrona świętego Irlandii, a święto obchodzimy 17 marca, ponieważ według legendy właśnie tego dnia zmarł. Obchody rozpoczęły się w XVII wieku i rozprzestrzeniły się na cały świat.

Przeczytaj także: aloes to kaktus, czy sukulent?

W Stanach Zjednoczonych święto nie stało się popularne aż do 1850 roku, po klęsce głodu, która nawiedziła Irlandię w latach 1845-1849. Ponad milion irlandzkich imigrantów przeniosło się do miast takich jak Boston i Nowy Jork, przynosząc ze sobą swoje tradycje.

Innym zaskakującym faktem o tym święcie jest to, że pierwotnie związane było z nim niebieskie barwy. Ponieważ Irlandia jest znana jako Szmaragdowa Wyspa ze względu na swoje zielone wzgórza, dlatego zieleń jest związana z naszymi obchodami.

Koniczyna również uważana jest za symbol Dnia św. Patryka. Ale czy na pewno wiesz, dlaczego? Mówi się, że św. Patryk użył trójlistnej koniczyny, aby wyjaśnić Trójcę Świętą w chrześcijaństwie. Roślina uważana jest za szczęśliwą, ale jesteś jeszcze bardziej szczęśliwy, jeśli znajdziesz czterolistną koniczynę.

Jakie kwiaty na dzień świętego Patryka wybrać?

dzień świętego patryka, 17 marca

Jeśli chodzi o kwiaty na święto, goździki i stokrotki są używane jako symbole tego święta. Zielone goździki nie stały się popularne aż do XX wieku. Jego naukowa nazwa to "Dianthus", co oznacza dwa łacińskie słowa oznaczające "kwiaty bogów". Biały goździk symbolizuje dobre szczęście, więc oba kwiaty są dobrym wyborem do bukietów na Dzień św. Patryka.

Może Ciebie interesować: pomysły kwiatowych kompozycji na Dzień Matki

Stokrotki uważane są za radosny kwiat i symbol wiosny. Najczęściej używane są białe odmiany na Dzień św. Patryka, ale dostępne są również żółte i zielonooka odmiana. Do listy można również dodać żółte i białe róże, ponieważ są one rodzime dla Irlandii.

Bukiety, czyli aranżacje kwiatowe na dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka to zabawne i urocze święto, dlatego też przygotowaliśmy piękne bukiety w kolorze zieleni. Można je użyć w dekoracjach na Dzień św. Patryka lub wysłać bliskiej osobie - w każdym przypadku te bukiety z pewnością ożywią już żywą okazję!

Promocja w kwiaciarni Różany Zakątek w Suwałkach na 17 marca!

Jeden z członków naszej ekipy kwiaciarni to właśnie Patryk! To dlatego, mimo że to święto nie jest tak popularne w Polsce jak w stanach czy Irlandii, ale to właśnie 17 marca najczęściej obchodzi się imieniny Patryka.

Z tej okazji przygotowaliśmy "happy hour" - czyli 3 godziny (między 12:00 - 15:00), w ciągu których wszystkie kwiaty przez internet kupicie 17% taniej! To świetna okazja aby sprawić małą niespodziankę wszystkim Patrykom i świetna przepustka na imprezę domową. Pogoda za oknem sprzyja, więc na co czekać?

Skocz do:

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień