Jaki jest twój kwiatowy znak zodiaku? Sprawdź która roślina jest przypisana do Ciebie

visibility1460 Wyświetleń person Utworzony przez: Różany Zakątek list Kategorie: Ciekawostki o kwiatach

Jeśli jesteś zwolennikiem znaków zodiaku, jest szansa że będziesz podekscytowany odkryciem rośliny, która jest twoim zodiakalnym znakiem.

Wierzcie lub nie, ale kwiaty zodiakalne odpowiadają Waszym znakom gwiezdnym. Twój zodiak jest reprezentowany przez gwiazdy, a każda z nich odpowiada konkretnemu rodzajowi kwiatu. Tak jak w przypadku zodiaku lub szczęśliwego kamienia, kwiaty zodiakalne w astrologii odzwierciedlają Twoje cechy, sposób myślenia, upodobania i niechęci. Mówi się, że konkretne kwiaty przemawiają do osób należących do danego znaku gwiezdnego. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie kwiaty dla każdego znaku zodiaku powinny być podarowane Twoim bliskim w odniesieniu do gwiazd.

Jaki kwiat symbolizuje Twój znak zodiaku?

kwiaty zodiaku

Znak astrologiczny Przypisany kwiat
Baran (21 marca - 20 kwietnia) Wiciokrzew
Byk (23 kwietnia - 23 maja) Lilie
Bliźnięta (22 maja - 21 czerwca) Lawenda
Rak (22 czerwca - 22 lipca) Biała róża
Lew (23 lipca - 22 sierpnia) Słoneczniki
Panna (23 sierpnia - 23 września) Chryzantemy
Waga (23 września - 23 października) Róże
Skorpion (23 paź. - 23 list.) Ciemnoczerwone kwiaty
Strzelec (23 listopada - 23 grudnia) Goździki
Koziorożec (23 grudnia - 23 stycznia) Bratki
Wodnik (21 stycznia - 19 luty) Storczyk
Ryby (23 luty- 23 marca) Lilia wodna

Co oznacza twój kwiat zodiaku?

Zodiakalny kwiat Barana: Wiciokrzew

Zodiakalny kwiat Barana: Wiciokrzew

Wiciokrzew jest pierwszym znakiem astrologicznym na liście zodiaku. Baran oznacza nowe początki i zdolność do radzenia sobie w trudnych czasach. Ponadto, Baran jest osobą, która dąży do celu i ma tendencję do wykazywania się wyjątkowym entuzjazmem. Dążące do celu cechy Barana odpowiadają aromatycznemu kwiatowi wiciokrzewu. Kwiat ten kwitnie wczesną wiosną – sezonem obrazującym odrodzenie i nowe doświadczenia. Popularny ze względu na swój wesoły, czerwono-różowy kolor i słodki zapach, wiciokrzew jest idealnym kwiatem dla młodzieńczego, pełnego ducha kwiatu zodiaku Barana.

Zobacz także: Jakie kwiaty są najpopularniejsze na wiosnę?

Zodiakalny kwiat Byka: Lilie

Zodiakalny kwiat Byka: Lilie

Ludzie posiadający znak gwiazdy Byka są uważani za zmysłowych, współczujących i kochających. Co więcej, ludzie ci cenią sobie bycie otoczonym przez kochających ludzi, aby cieszyć się uczuciem bycia kochanym. Osoby te mają tendencję do dążenia do bogactwa, luksusu i piękna. Z tego powodu charyzmatyczna Lilia jest idealnym partnerem dla znaku zodiaku Byka. Wyróżniając się uwodzicielskim wyglądem i zapachem, kwiat ten wspaniale oddaje wszystkie odważne cechy astrologicznego znaku Byka.

Zodiakalny kwiat Bliźniąt: Lawenda

Zodiakalny kwiat Bliźniąt: Lawenda

Bliźnięta to kochający zabawę, towarzyscy ludzie. Energiczne osobowości, które przyciągają uwagę. Obciążona niesamowitym zapachem, Lawenda jest typowym kwiatem zodiaku Bliźniąt. Zapach tego kwiatu może przyciągnąć uwagę ludzi daleko i szeroko. Oprócz esencji subtelnej elegancji, kwiat ten dokładnie pasuje do wibracji Bliźniąt. Lawenda jest cudownie unikalnym, spersonalizowanym prezentem dla znaku astrologicznego Bliźniąt.

Zobacz także: stosuj te dobre praktyki, aby kwiaty stały dłużej

Zodiakalny kwiat Raka: Biała Róża

Zodiakalny kwiat Raka: Biała Róża

Raki są znane jako dzieci księżyca; dlatego zasługują na to, aby być rozpieszczanym czymś czystym i białym jak księżyc. Cóż, biała róża doskonale pasuje do kwiatu zodiaku raka. Symbolizując czystość, niewinność i młodość, ten delikatny kwiat dla raka zodiaku jest najlepszy. Jego delikatne płatki podkreślają wrażliwą stronę ludzi z tym znakiem gwiazdy. A ich czysty umysł oferuje im możliwość odkrywania twórczego instynktu.

Zodiakalny kwiat Lwa: Słoneczniki

Lwy są pewnymi siebie, bardziej społecznymi i odważnymi osobowościami. Tak więc, ich szczęśliwy kwiat, który odpowiada ich znakowi gwiazdy, musi być intrygujący. Słonecznik jest wielkim ukłonem w stronę wibracji lwów. Charakteryzujący się obfitymi kwiatami, kwiat ten jest łatwo rozpoznawalny. Kierując się zawsze w stronę słońca, kwiaty te skupiają na sobie całą uwagę, podobnie jak Lwy. Co więcej, emanując słoneczną estetyką, słonecznik symbolizuje potencjał do przyciągnięcia uwagi.

Zodiakalny kwiat Panny: Chryzantemy

Zodiakalny kwiat Panny: Chryzantemy

Chryzantemy są kwiatami znaku Panny. Perfekcjonistka i zorientowany na szczegóły Panna prawdopodobnie będzie zafascynowana wyrafinowanym urokiem chryzantem. Chryzantemy kwitną przed zimą i są bardzo wytrzymałe. Panny, również, są bardzo silne i odporne. Mają tendencję do doskonałości w każdej pracy, którą podejmują. Co więcej, mają oko na najmniejsze szczegóły, podobne do skomplikowanych i szczegółowych chryzantem.

Niemniej jednak, te kwiaty są dostępne w różnych kolorach, więc na pewno znajdziesz idealny kolor dla perfekcjonistów spod znaku Panny.

Zodiakalny kwiat Wagi: Róże

Bycie bezstronnym, opanowanym i zrównoważonym jest życiowym celem Wag. Osoby te są skłonne do promowania miłości i harmonii. Dlatego też klasyczna róża jest ich astrologicznym kwiatem. Reprezentując bezwarunkową miłość, romantyczność i piękno, róże są najlepsze do wyboru dla Wag. Róże są powszechnie lubianymi kwiatami, a ze względu na ich wybitne cechy, reprezentują kochających społeczność ludzi spod znaku Wagi.

W związku z tym, urodzinowe aranżacje kwiatowe zawierające czerwone róże są idealnym zodiakalnym kwiatowym prezentem dla Wag.

Zobacz także: kompendium wiedzy o róży

Zodiakalny kwiat Skorpiona: Ciemnoczerwone kwiaty

Zodiakalny kwiat Skorpiona: Ciemnoczerwone kwiaty

Skorpiony to tajemnicze osobowości; nigdy nie można ich poznać do końca. Aby sprostać duchowi Skorpiona, postaw na ciemnoczerwone kwiaty. Zawierając mistyczną esencję, bogato nasycone czerwone kwiaty, takie jak róże ogrodowe i pelargonie, rezonują z naturą Skorpiona. Ci ludzie mogą cię zranić, kiedy najmniej się tego spodziewasz.

Dlatego też, jeśli chodzi o ich wrodzone cechy, mają tendencję do fascynowania się ciemnoczerwonymi kwiatami.

Zodiakalny kwiat Strzelca: Goździki

Zodiakalny kwiat Strzelca: Goździki

Ludzie spod znaku Strzelca są pogodni, szczęśliwi, silni i pewni siebie, tak jak Kwiat Goździka. Ci ludzie są znani ze swojej miłosnej natury, więc łączą się z tym popularnym kwiatem ślubnym. Goździki symbolizują miłość i przygodę. Co więcej, są one trwałymi kwiatami w aranżacji. Tak więc, podobnie jak znak zodiaku Strzelec, te kwiaty są rozwojowe.

Zodiakalny kwiat Koziorożca: Bratki

Zodiakalny kwiat Koziorożca: Bratki

Koziorożce to legendy; nie starzeją się, a wręcz przeciwnie – z roku na rok stają się lepsze. Ludzie urodzeni pod tym znakiem zodiaku są wytrwali, zdeterminowani i uwielbiają pokazywać efekty swojej ciężkiej pracy, podobnie jak efektowne bratki. Bratki doskonale pasują do niezachwianej determinacji Koziorożców. Są to kwiaty zodiaku dla Koziorożców, które cechuje długowieczność i wierność.

Zodiakalny kwiat Wodnika: Storczyk

Zodiakalny kwiat Wodnika: Storczyk

Wodniki cechują się łaską, delikatnością, a jednocześnie są silne, Orchidea jest znakiem zodiaku prawdziwego ducha Wodnika. Są to osoby myślące przyszłościowo, które wolą przemierzać mniej uczęszczane ścieżki. Podobnie, wytrzymałe, a jednocześnie delikatnie wyglądające orchidee są rozróżnialne i zgodne z otaczającym je środowiskiem. To pasuje do indywidualistycznej natury Wodnika.

Zodiakalny kwiat Ryb: Lilia wodna

Zodiakalny kwiat Ryb: Lilia wodna

Lilie wodne są oficjalnym kwiatem znaku Ryb. Intuicyjne i delikatne, piękne lilie wodne reprezentują osobowość Ryb. Ludzie ci są znani z tego, że są bardzo artystyczni, marzycielscy i wrażliwi. Ich postrzeganie życia jest jak środowisko, w którym lilia wodna kwitnie. Idą z prądem życiowej rzeki i dzielą się swoim poczuciem zabawy z każdym, kogo spotkają na swojej drodze.

Podsumowując

Teraz gdy wiesz już wszystko o zodiakalnych kwiatach, pospiesz się i zamów astrologicznie idealny kwiat dla swoich bliskich z kwiaciarni Różany Zakątek Kwiaciarnia Suwałki. Astrologiczne kwiaty przyniosą miłość, szczęście i nadzieję w życiu twoich bliskich!

Skocz do:

źródło

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień